OFERTA


Wynajem przyczep


Sprzedaż


Wynajem busów


Plandeki


Montaż haków


Serwis


INFORMACJE


Lokalizacja


Referencje


Targi


Dane firmyStrona głównaPrzyczepy -co warto wiedzieć?

Samochodem można przewieźć wiele rzeczy, ale często nawet duże kombi nie jest w stanie zmieścić większych zakupów. Samochód osobowy na niewiele się przyda także przy przeprowadzce czy remoncie mieszkania, kiedy trzeba przetransportować duże paczki, meble lub sprzęty AGD. Dlatego też doskonałym rozwiązaniem problemów transportowych są przyczepy. Przed ewentualnym kupnem przyczepy warto dobrze się zastanowić jak często będziemy przedmioty o większych gabarytach. Jeśli planujemy robić to sporadycznie- rozsądniejszy będzie wynajem, jeżeli natomiast zdecydujemy się na kupno, trzeba pamiętać o kilku istotnych sprawach: przyczepę należy ubezpieczyć, przyczepa musi zostać zarejestrowana w wydziale komunikacji, przyczepy wymagają przeglądów (nie dotyczy to przyczep lekkich) i serwisowania, ważną sprawą jest znalezienie miejsca do przechowywania przyczepy.


Kupujemy przyczepę.

Zakup przyczepy nie powinien być spontaniczny. Należy pamiętać, że nie istnieją przyczepy uniwersalne- dlatego trzeba zastanowić się co najczęściej będziemy przewozić. Producenci często oferują modele dostosowane do użytku sporadycznego lub codziennego, na co warto zwrócić uwagę. Przy kupnie przyczepy należy także należy także zainteresować się jakością następujących elementów: zaczep, dyszel, konstrukcja, zawiasy, burty, koła, instalacja. Warto także zapytać o gwarancję i dostępność serwisu czy też części zamiennych i akcesoriów.


Podróż z przyczepą.

Podróż z przyczepą musimy zacząć od sprawdzenia w dowodzie rejestracyjnym samochodu jaka jest dopuszczalna masa całkowita przyczepy. Ważny jest prawidłowy załadunek przyczepy i właściwe rozmieszczenie przewożonych rzeczy. Najcięższe przedmioty powinny być umieszczone z przodu przyczepy. Nie wolno jednak zbytnio obciążać haka- prawidłowy nacisk to zazwyczaj 50-100 kg. Zbyt duże obciążenie powoduje unoszenie przednich kół samochodu, a zbyt małe- unosi tylną oś auta do góry. Nie należy także przesadzać z prędkością, gdy prowadzimy samochód z przyczepą- łatwo jest bowiem stracić panowanie nad zestawem. Według przepisów kodeksu ruchu drogowego dopuszczalna prędkość pojazdu z przyczepą to 80 km/h.


Kupno używanej przyczepy.

Przed kupnem używanej przyczepy należy przede wszystkim sprawdzić jej stan techniczny- szczególnie warto zwrócić uwagę na :ramę, dyszel, a także instalację oświetleniową, ponieważ właśnie te elementy często ulegają usterkom. Nie warto kupować przyczep powypadkowych- nawet nieznaczne uszkodzenia poszczególnych elementów mogą utrudniać lub wręcz uniemożliwiać eksploatację przyczep. Warto także kupić przyczepę markową-nawet po długim czasie eksploatacji można dokupić do niej części zamienne, w przeciwieństwie do przyczep wykonanych domowym sposobem.Opracowanie i treść © Vision.