Firma

18_220

 

 

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "Saniko" jako Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością powstało w 1992 roku w wyniku przekształcenia Rejonowego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.
Założycielem Spółki jest Gmina Miasto Włocławek

Spółka "Saniko" świadczy usługi w zakresie utrzymania czystości i porządku w oparciu o specjalistyczny sprzęt nowej generacji wyposażony w system kontroli satelitarnej GPS, który zapewnia stały monitoring wykonywanej pracy a jednocześnie wpływa na zwiększenie sprawności i efektywności świadczonych usług.

 

Zakres usług świadczonych przez PGK "Saniko" Sp. z o.o.:

  • Wywóz odpadów komunalnych stałych,
  • Selektywna zbiórka odpadów użytkowych,
  • Wynajem pojemników oraz kontenerów na odpady,
  • Eksploatacja Regionalnego Zakładu Utylizacji Odpadów komunalnych w Machnaczu,
  • Utrzymanie letnie oraz zimowe dróg.

Obszarem działalności naszego przedsiębiorstwa są: gmina Włocławek, gmina miasto Włocławek, gmina Kowal, miasto i gmina Brześć Kujawski, gmina miasto Radziejów, gmina Radziejów, gmina Boniewo, gmina Bytoń, gmina Lubień Kujawski, gmina Osięciny.

 

alt

Usługi w zakresie utrzymania czystości i porządku świadczymy na rzecz klientów indywidualnych jak również obsługujemy spółdzielnie mieszkaniowe, placówki handlowo-usługowe, przedsiębiorstwa oraz zakłady  przemysłowe znajdujące się na terenie miasta Włocławka oraz na terenie ościennych gmin.

PGK "Saniko" Sp. z o.o. od kwietnia 2001 roku, zajmuje się eksploatacją Regionalnego Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Machnaczu, który decyzją Rady Miasta Włocławka został wybudowany na przełomie lat 1998/2000. Zakład został wyposażony w nowoczesną linię technologiczną dostosowaną dla potrzeb regionu włocławskiego, mającą na celu zminimalizowanie ilości odpadów kierowanych na składowisko.

 

Global


Przedsiębiorstwo „Saniko” kolejny raz znalazło się w gronie laureatów prestiżowego konkursu „HIT Regionu Kujawsko – Pomorskiego”.

Global


Wśród nagrodzonych przedsiębiorstw juz po raz kolejny znalazło się Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej "Saniko" Sp. z o.o.


 

---hp---